22- Xalqaro «Agro sanoati – AgroWorld Uzbekistan 2027» ko’rgazmasi
Kompleks “Investitsiya qo‘llanmasi” , Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi tomonidan PwC kompaniyasi bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan bo‘lib, unda O‘zbekistondagi investitsiya muhitining batafsil tahlili, so‘nggi paytlarda amalga oshirilayotgan islohotlar va iqtisodiyotning asosiy tarmoqlaridagi imkoniyatlar tavsifi berilgan.
Qo‘llanmada makroiqtisodiy ko‘rsatkichlar, soliq va bojxona rejimlari, qonunchilik bazasi va tijorat korxonalarini ochish tartiblari o‘rganiladi.
Alohida e’tibor quyidagi strategik tarmoqlarga qaratilgan:
• Qishloq xo‘jaligi
• Energetika
• Neft-gaz sanoati
• AKT
• To‘qimachilik sanoati
• Kimyo sanoati
• Farmatsevtika sanoati
Qo‘llanma xorijiy investorlar, davlat idoralari va tadqiqotchilar uchun juda mos keladi. Unda shuningdek investitsiya loyihalari muvaffaqiyatlari va maxsus iqtisodiy zonalarda berilayotgan imtiyozlar haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etilgan.

Doing Business in Uzbekistan
Комплексное «Руководство по инвестициям» , разработанное Министерством инвестиций, промышленности и торговли совместно с PwC, содержит подробный анализ инвестиционного климата Узбекистана, описание недавних реформ и возможностей в ключевых отраслях экономики.
В нем рассматриваются такие важные аспекты, как макроэкономические показатели, налоговые и таможенные режимы, нормативно-правовая база и процедуры открытия коммерческих предприятий.
Особое внимание уделяется стратегическим отраслям, включая:
• Сельское хозяйство
• Энергетику
• Нефтегазовую промышленность
• ИКТ
• Текстильную промышленность
• Химическую промышленность
• Фармацевтическую промышленность
«Руководство» идеально подходит для иностранных инвесторов, государственных учреждений и исследователей. В нем также представлены истории успеха инвестиционных проектов и подробная информация о льготах, предоставляемых в специальных экономических зонах.